Do czego służą pierogarki?

pierogarki

Pierogi to popularne danie z kanonu klasycznych dań obiadowych. Pieróg to półokrągły, niewielki placek formowany z pszennego ciasta, zawierający w środku farsz. Klasyczna wersja pierogów zawiera farsz wytworzony ze zmielonych ziemniaków oraz twarogu. Znane są jednak inne rodzaje farszu m.in. mięsnego, szpinakowego lub twarogu na słodko. Pierogi to podstawowe danie w wielu restauracjach i barach. Przy produkcji dużej ilości pierogów dla celów gastronomicznych, używa się specjalnych pierogarek. 

Jak wygląda produkcja pierogów w gastronomii?

Pierogi to przepyszne danie, które uwielbiają niemal wszyscy. Posiada ono jednak tę wadę, że przygotowuje się je bardzo długo, a znika w bardzo szybkim tempie. Dzieje się tak dlatego, że każdy pieróg skleja się ręcznie. W warunkach domowych, przy ilości pierogów nieprzekraczającej 100 sztuk, przygotowanie dania nie jest zbyt dużym wyzwaniem.

W gastronomii natomiast, danie pierogowe, wymaga przygotowania ogromnych ilości pojedynczych sztuk pierogów. Z tego powodu, szefowie kuchni bardzo często decydują się na kupno specjalnych urządzeń do pierogów. Praktyczne pierogarki to narzędzia, które umożliwiają przygotowanie kilku sztuk pierogów w jednym czasie (od 4 do 6 sztuk). Urządzenia te posiadają wiele niekwestionowanych zalet, w tym:

  • ułatwiają szybkie przygotowanie potrawy
  • są łatwe w obsłudze
  • nie ulegają korozji i nie zmieniają smaku dania
  • są łatwe w czyszczeniu
pierogarki

Czy warto zakupić pierogarkę?

Maszynka do lepienia pierogów jest z całą pewnością dobrą inwestycją, uzupełniającą wyposażenie funkcjonalnej kuchni gastronomicznej. Urządzenie do wyrabiania pierogów ułatwi pracownikom przygotowanie dania, przez co zminimalizuje czas pracy przeznaczony na wyprodukowanie odpowiedniej ilości placków. Wpłynie to na efektywność i wydajność pracy w kuchni.

Pierogarki to także wytrzymałe urządzenia, wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Dzięki prostej konstrukcji maszyny te mogą działać przez długi czas bez awarii.

Warto także zauważyć, że inwestycja w pierogarkę może przyczynić się do zadowolenia klientów, którzy nie będą musieli zbyt długo oczekiwać na zamówienie.