Jaki termos obiadowy dla dziecka?

termosy obiadowe

Termosy obiadowe zastąpiły plastikowe pojemniki na jedzenie, które po pierwsze nie są ekologiczne, po drugie nie spełniają dobrze swojej funkcji. Najważniejsza bowiem podczas przechowywania obiadu jest wysoka właściwość termiczna naczynia. Coraz więcej rodziców kupuje termosy dla swoich pociech. Taki gadżet doskonale sprawdza się nie tylko w szkole, ale także podczas jednodniowych wycieczek szkolnych. Jaki termos kupić dla dziecka?

Odpowiednia pojemność: 200-400 ml

Dorośli najczęściej stawiają na modele półlitrowe. W rankingu najczęściej kupowanych obiadowych pojemników dla dzieci znajdują się termosy nieprzekraczające pojemności 400 ml. Należy pamiętać, że dziecko nie tylko musi dźwigać w plecaku sam termos, ale również to, co się w nim znajduje. 400 ml wydaje się zatem wartością optymalną.

Tworzywo, z jakiego wykonany jest termos

Dla rodzica ważne jest, aby jego dziecko jadło zdrowe i ciepłe posiłki. Termos obiadowy ze stali nierdzewnej bardzo długo utrzymuje ciepło potraw. Warstwę izolacyjną stanowi podwójna, wewnętrzna ścianka naczynia. Wysoka temperatura ciepłych dań utrzymywana jest nawet do 5 godzin.

Wysoka funkcjonalność

Termosy obiadowe dla dzieci (zobacz takie) powinny posiadać specjalnie zaprojektowane elementy, które ułatwiają konsumpcję posiłku. Warto zwrócić uwagę na, takie komponenty jak:

– szeroki otwór – ułatwia nakładanie obiadu i zapobiega poplamieniu ubrania;
– izolacyjna zakrętka łatwa w odkręcaniu – dzieci nie potrzebują pomocy rodziców w otwieraniu termosu, a zakrętka wyposażona jest w dodatkową warstwę izolacyjną zapobiegającą „uciekaniu” ciepła na zewnątrz;
– silikonowe uchwyty – chronią przed oparzeniami;
– silikonowy panel na spodzie – zapobiega ślizganiu się termosu po blacie;
– słomki, widelce – często dołączane do termosu, tworzą z nim idealny obiadowy zestaw.