Maszynka do wałkowania ciasta – manualna czy elektryczna?

maszyna do wałkowania ciasta

Wałkowanie ciasta na cienkie placuszki czy na makaron przy pomocy tradycyjnego wałka może być dla większości z nas niezwykle uciążliwym zadaniem. Samo wałkowanie wymaga od nas dość wiele czasu, a także energii, którą musimy w ten proces włożyć. Jednocześnie na rynku pojawiły się innowacyjne maszynki do wałkowania ciasta, które mogą nam znacznie ułatwić jego przygotowanie. Jednak czy lepiej sprawdzą się modele manualne, czy elektryczne?

Manualna maszynka do wałkowania ciasta – jakie są jej największe zalety?

Maszynka o wałkowania ciasta stała się dla wielu gospodyń domowych ogromnym udogodnieniem. Jednocześnie takie urządzenie może być zarówno manualne, ale także i całkowicie automatyczne. Wobec tego, jakie zalety ma manualna maszynka do wałkowania ciasta? Otóż można tu wskazać na:

  • cenę – maszynka do wałkowania ciasta, która działa w sposób manualny jest prostym i tanim urządzeniem;
  • niska awaryjność – manualna maszynka do wałkowania ciasta nie posiada elektronicznych podzespołów, a co za tym idzie, staję się ona wyjątkowo trwała.
  • prostota obsługi – jako jedną z zalet manualnej maszynki można także wymienić prostotę obsługi. Jest ona napędzana siłą pracy naszych mięśni.

Niemniej jednak manualna maszynka do wałkowania ciasta w dalszym ciągu wymaga od nas nieco więcej pracy i energii. W dodatku, jeśli potrzebujemy rozwałkować pokaźne ilości ciasta, wówczas może być to zadanie wyjątkowo czasochłonne.

maszyna do wałkowania ciasta

Elektryczna maszynka do wałkowania ciasta – czy warto w nią zainwestować?

Elektryczna maszynka do wałkowania ciasta (https://gastronet24.pl/12939-walkownice) jest rozwiązaniem droższym, jednak o wiele bardziej praktycznym. Działa ona w pełni zautomatyzowany sposób, a nasza obsługa ograniczona jest do niezbędnego minimum. Taka maszynka działa szybko i sprawnie, jednak z uwagi na obecność elektronicznych podzespołów, nie będzie ona wolna od nieoczekiwanych awarii.