Czarna deska do krojenia – stylowy gadżet w każdej kuchni

czarne deski do krojenia

Czarne deski do krojenia mięs, serów czy warzyw to akcesoria zdobywające coraz większą rzeszę zwolenników. Jest to przede wszystkim zasługa ich niebanalnej kolorystyki oraz atrakcyjnego wzornictwa. Czerń prezentuje się niezwykle elegancko w każdej kuchni. Deski do krojenia w tym kolorze szczególnie efektownie będą wyglądały jako ozdoba wnętrz nowoczesnych, zaaranżowanych zgodnie z najnowszymi trendami.

Czarna deska do krojenia – zadbaj o jakość

Inwestując w czarną deskę do krojenia, należy zwrócić uwagę na jej właściwości. Najlepiej sięgać po produkty o standardzie GN (Gastro Norm). Doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i gastronomii. Standard ten gwarantuje, że deski wyprodukowano z materiałów w pełni bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego. Ponadto są one niekłopotliwe w pielęgnacji, a w kontakcie z żywnością nie wywierają żadnego wpływu na jej walory smakowe. Warto także zwrócić uwagę, aby zakupiona deska nie chłonęła zapachów potraw i była wysoce odporna na zarysowania.

Rodzaje czarnych desek do krojenia

Poszukując praktycznej czarnej deski do krojenia z tego sklepu, można wybierać spośród produktów kilku rodzajów. Na polskim rynku akcesoriów kuchennych dostępne są:

  • uniwersalne deski drewniane – jest to idealny wybór do każdej kuchni. Sprawdzają się nie tylko podczas krojenia produktów spożywczych, ale również jako podkładki pod gorące garnki czy patelnie;
  • deski barowe – to akcesoria wytwarzane specjalnie na potrzeby lokali gastronomicznych;
  • deski z czarnego szkła – to propozycja, dla wszystkich którym zależy nie tylko na funkcjonalnym gadżecie kuchennym, ale i estetycznej powierzchni do wyeksponowania kanapek, serów czy deserów owocowych. Tego typu akcesoria, wyposażone w praktyczny uchwyt, doskonale będą się prezentowały podczas uroczystych przyjęć, organizowanych zarówno w restauracji, jak i zaciszu domowym.