Jaki piec do pizzy?

piec do pizzy

Piec do pizzy to urządzenie służące do pieczenia pizzy, chleba i innych rodzajów żywności w gorącym, suchym środowisku. Ciepło czerpią z ognia lub gazu ziemnego, często z żeliwnym rusztem na górze. Stosowane są w pizzeriach, piekarniach chlebowych i niektórych kuchniach.

Piec do pizzy neapolitańskiej – co musisz wiedzieć?

Pizza neapolitańska to jeden z najbardziej kultowych rodzajów pizzy. Nazwa pochodzi z Neapolu we Włoszech, gdzie po raz pierwszy została stworzona według receptury stworzonej przez szefa kuchni i właściciela pizzerii w Neapolu. pod koniec XIX wieku. Pizza neapolitańska to cienkie, ręcznie rzucane, okrągłe ciasto, klasycznie z mozzarellą, sosem pomidorowym i bazylią oraz miejscem na własne składniki. Piec do pizzy neapolitańskiej osiąga temperatury przekraczające możliwości piekarnika czy domowego pieca do pizzy, przekraczając 400 stopni i osiągając do 500 stopni, jest to wymagane by przyrządzić idealną pizzę jak z Neapolu.
domowy piec do pizzy

Rodzaje pieców do pieczenia pizzy

Pizza to potrawa, która została przyjęta przez prawie każdy kraj na świecie. Od pizzy z bazylią i mozzarellą po pizzę z pieczywem czosnkowym — możesz zrobić swoją ulubioną pizzę. Jakiego rodzaju piekarnika potrzebujesz do domowych ciast? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów piekarników.

Domowy piec do pizzy

To piec który pozwala przygotować pizzę w domowym zaciszu, osiąga wyższe temperatury niż piekarnik oraz dostarcza odpowiedniego dopływu powietrza.

Piec do pizzy opalany drewnem

Piece do pizzy opalane drewnem zyskują na popularności ze względu na autentyczny i pyszny smak przyrządzanego dania. Używają drewna jako paliwa, aby uzyskać ciepło i zachować wyjątkowy smak, który niezaprzeczalnie różni się od standardowej pizzy z piekarnika. Piece opalane drewnem są również przyjazne dla środowiska, mają mniejszy ślad węglowy niż piece tradycyjne.

Ogrodowy piec do pizzy

piec do pizzy elektrycznyOgrodowy piec do pizzy to stosunkowo nowy wynalazek. Jest to miniaturowy piec do pizzy, który zmieści się na balkonie lub patio. Urządzenie zostało stworzone po to, aby dać tobie i twoim gościom smak pysznej pizzy a jednocześnie zapewnić Ci przyjemne doznania kulinarne na świeżym powietrzu.

Piec do pizzy – gazowy czy elektryczny?

W przypadku pieców do pizzy oczywistym wyborem jest gaz. Piece gazowe można rozpalać na żądanie, są bardziej wydajne niż elektryczne i nie wymagają prądu. Jednak gaz jest również droższy niż zasilanie elektryczne.

Rozmiar ma znaczenie, czyli wymiary pieca do pizzy

Często mówi się, że rozmiar ma znaczenie. Dotyczy to również pieców do pizzy. Istnieje wiele różnych typów pieców, które różnią się wielkością i są zaprojektowane tak, aby odpowiadały różnym potrzebom. Przeciętny piec posiada rozmiar średnicy 35 cm, jednak można znaleźć nawet piece umożliwiające pieczenie kilku pizz jednocześnie, oraz wersje mniejsze, bardziej kompaktowe przeznaczone do domu lub ogrodu.

Jak zrobić piec do pizzy?

Samodzielnie robiony piec do pizzy jest niemałym wyzwaniem, jednak jest to możliwe, wystarczy zbudować z cegieł podstawę, ściany oraz sufit pieca, pozostawiając otwór o szerokości 70 cm i wysokości dostatecznej by móc dorzucić drewna do środka, należy pamiętać o tym by umieścić uchwyty na metalową tackę na pizzę oraz zbudować komin który umożliwi dobrą cyrkulację powietrza.