Jaki grill gastronomiczny wybrać na zbliżający się sezon?

grill na węgiel

Grill gastronomiczny to element wyposażenia kuchennego o szerszym zakresie zastosowań niż klasyczny grill. Może być stosowany w kuchni lokalu gastronomicznego dzięki szybszej pracy.

Co to jest grill gastronomiczny?

Grill gastronomiczny to urządzenie, które jest przeznaczone do grillowania potraw przy minimalnym wysiłku. Grill składa się z obszaru w którym umieszcza się żywność, oraz podgrzewanego źródła ciepła, które pobiera ciepło wytworzone do obszaru grillowania żywności.

Rodzaje gastronomicznych grillów

grill elektrycznyGrill to narzędzie, które zostało stworzone, aby ułatwić gotowanie potraw. Może być używany na wiele sposobów i składa się z wielu różnych części. Może jednocześnie grillować mięso, ryby, warzywa i inne potrawy, wykorzystując ciepło z węgla drzewnego, prądu lub gazu. Rodzaje grilli obejmują:

Grill gazowy gastronomiczny

Grille gazowe są świetnym urządzeniem do gotowania, ponieważ zapewniają równomierne ciepło i przyspieszają proces gotowania. Dzieje się tak za sprawą spalania gazu który uwalnia się w postaci widocznego płomienia oraz nagrzewa metalowe elementy grilla.
grill gazowy

Grill elektryczny gastronomiczny

To idealny dodatek do każdej kuchni! Grill elektryczny to urządzenie do gotowania, które wykorzystuje wysokotemperaturowy elektryczny element grzewczy do grillowania żywności. Bezpieczny do stosowania na powierzchniach ceramicznych i szklanych. Grill elektryczny umożliwia gotowanie na różne sposoby, takie jak grillowanie, pieczenie czy wędzenie.

Grill gastronomiczny węglowy

Najpopularniejszy grill, który każdy zna. Pod względem kulinarnym grill na węgiel drzewny to urządzenie służące do grillowania potraw za pomocą ciepła wytwarzanego przez spalanie drewna lub węgla drzewnego. Ciepło wydzielane przez ogień jest przenoszone na żywność, grillując ją od dołu lub gotując na własnej powierzchni (grillowanie bezpośrednie).