Pojemniki termoizolacyjne do transportu żywności

pojemnik na żywność

Przeciętny człowiek ma tendencję do spożywania 1/3 dziennego spożycia kalorii rano i 1/3 wieczorem. To pozostawia około 1/3 dziennego spożycia kalorii poza domem. Przechowując żywność w pojemnikach termoizolacyjnych możemy dłużej zachowywać ich świeżość oraz ograniczać dostęp do bakterii.

Co to są pojemniki termoizolacyjne?

Pojemniki termoizolacyjne są przeznaczone do przechowywania żywności w bezpiecznej temperaturze przez dłuższy czas. Pojemniki te są niezbędne do przechowywania żywności. Tworzą barierę między żywnością a ciepłem, co jest niezbędne, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom, rozwojowi bakterii i przedwczesnemu psuciu się. Pojemniki te wykonane są z pianki poliuretanowej z poliestrową warstwą wewnętrzną, która pomaga zatrzymać ciepło.

Do czego służą pojemniki termiczne?

pojemniki na jedzeniePojemniki termiczne służą do pakowania, przechowywania i transportu żywności oraz innych produktów łatwo psujących się. Pojemniki są wykonane z materiału, który ma się nagrzewać i zatrzymywać ciepło. Pomaga to utrzymać zawartość pojemnika w bezpiecznej temperaturze znacznie dłużej niż zwykle. W zależności od potrzeb, możemy w nich trzymać zupę na obiad ale i również mogą służyć do transportowania większej ilości żywności.

Pojemniki termiczne – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów pojemników termicznych na żywność i dzielą się one w zależności od tego co będzie w nich przechowywane. Przyjrzyjmy się niektórym z tych termicznych pojemników na żywność oraz ich zaletom i wadom.

Pojemniki termoizolacyjne GN

To metalowe pojemniki w których można przechowywać żywność w sposób higieniczny oraz tak by nie traciła szybko na temperaturze i była łatwo dostępna. Wprowadzenie nowych pojemników na żywność GN to przełom w branży spożywczej. Te izolowane pojemniki utrzymują żywność w wysokiej i niskiej temperaturze bez potrzeby przechowywania w lodówce i nie generują odpadów ani resztek. Prowadzi to do dużych oszczędności czasu, wysiłku i pieniędzy.

Pojemniki termoizolacyjne EN

Żywność można przechowywać w izolowanych pojemnikach EN, dzięki czemu przez długi czas jest świeża. Pojemniki te są wykonane z materiału izolującego, który utrzymuje żywność w chłodzie bez konieczności chłodzenia. Okazały się szczególnie przydatne w transporcie delikatnej żywności, takiej jak owoce i warzywa lub całego posiłku samodzielnie.

Pojemniki termoizolacyjne do pizzy

Izolowane pojemniki na pizzę są wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, posiadają kwadratowy kształt dopasowany do przeciętnych wielkości kartonów na pizzę, tak aby ograniczyć ich przemieszczanie się w środku pojemnika. Pojemniki na pizzę służą do przechowywania większej ilości pizzy tak by nie straciły one swojej temperatury i były wygodne w transporcie.

pojemniki na lodyPojemniki termoizolacyjne do lodów

Izolowane pojemniki są specjalnie zaprojektowane, aby utrzymać lody w niskiej temperaturze i zapobiec ich roztapianiu. Występują w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach, dzięki czemu możesz znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Są wykonane z metalu, jednak nie musimy obawiać się że lody nabiorą metalicznego smaku, pojemniki termoizolacyjne do lodów są całkowicie bezpieczne i nie pozostawiają posmaku.

Konserwacja i czyszczenie pojemników termoizolacyjnych

Pojemniki termoizolacyjne służą do ochrony żywności przed zmianami temperatury zewnętrznej. Muszą być regularnie czyszczone i konserwowane, aby zapewnić, że żywność pozostanie w najlepszym stanie. Elementy składowe pojemnika termoizolacyjnego obejmują wieczko, podstawę i wkładkę. Metalowe pojemniki można myć w zmywarce, piankowe lub materiałowe elementy należy myć ręcznie, ciepłą wodą i miękką gąbką lub ścierką.