Podkładki pod tort – zastępstwo ciężkich pater

podkład pod tort

Podkładki pod tort są chętnie wykorzystywane w przypadku wypieków na uroczystości takie jak urodziny, rocznica ślubu, czy kinder bal. Dzięki temu, że podkład pod tort jest gruby nie ma problemu z ich przeniesieniem.

Podkład pod tort – alternatywa dla pater

Niegdyś w roli podkładki pod tort świetnie sprawdzała się szklana patera. Owszem, było to użyteczne, ale też bardzo niewygodne do przewożenia np. samochodem. Dzięki pojawieniu się na rynku grubego podkładu pod tort nie ma problemu z utrzymaniem ciasta w takim samym stanie, jak po przygotowaniu go do drogi. Ciasta i wszystkie inne domowe wypieki cieszą się ogromnym powodzeniem wśród odbiorców, dlatego, że są przygotowane od serca i jesteśmy pewni, że smak będzie naturalny, a nie przypominający margarynę. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wypiek tortu w domu, czy zakup go w cukierni, warto mieć na stanie podkład pod tort. 

Podkładki pod tort zazwyczaj wykonane są w kształcie koła, jednak zdarzają się też ich niestandardowe rozwiązania, jak np. serca. Dzięki wyborowi podkładki z ozdobną falbanką, czy w kolorze pasującym do przygotowanej kolorystyki przyjęcia, ciasto na niej będzie prezentować się jeszcze lepiej w otoczeniu pozostałych dekoracji. Urodzinowy, czy rocznicowy tort to często główny, zaraz po solenizantach, bohater przyjęcia. Warto, by podkładka pod tort była gruba i wytrzymała. Nikt nie chce, by nieoczekiwanie się złamała, a słodki poczęstunek wylądował na ziemi. Podstawka pod wypiek idealnie sprawdzi się zarówno w czasie plenerowej, jak i domowej, imprezy.